Opatření k zápisům do ZŠ pro školní rok 2020/2021

Vzhledem k opatřením v souvislosti se šířením koronaviru rozhodlo Ministerstvo školství o organizaci zápisů do ZŠ pro školní rok 2020/2021 bez přítomnosti dětí. Všechny formality je možné také zvládnout také bez osobní účasti zákonných zástupců. Podrobnosti níže v materiálu MŠMT. Další informace o zápisu a akcích pro rodiče a děti budeme průběžně sdělovat s ohledem na vývoj situace v šíření koronaviru. Vedení školy

Opatření k zápisu do ZŠ pro školní rok 2020/2021

Opatření, aby rodiče nemuseli do školy osobně:

Formulář na ošetřování dítěte si lze stáhnout zde, předvyplnit (stačí jméno, příjmení a RČ dítěte) a poslat na e-mail paní sekretářky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., ona obratem potvrdí a zašle e-mailem zpět.

V případě, že je toto pro rodiče problém, stačí paní sekretářce poslat jméno, příjmení dítěte a jeho rodné číslo, ostatní ona zařídí a pošle rodičům potvrzené zpět.

Informace školní jídelny - opatření z důvodu koronaviru:

Po dobu uzavření školy je přerušen provoz školní jídelny. Po tuto dobu budou automaticky odhlášeny obědy pro všechny strávníky. Není tudíž potřeba stravu individuálně odhlašovat ani telefonicky, ani přes aplikaci strava.cz.

Vážení rodiče a děti, v pondělí 16.3.2020 budete v dopoledních hodinách informováni o průběhu domácí výuky prostřednictvím svých třídních učitelů a příslušných vyučujících jednotlivých předmětů.

Komunikace bude probíhat dostupnými elektronickými prostředky - Bakalář, maily atd. podle vyučujících.

Z důvodu uzavření škol Základní škola a Mateřská škola Norská vydává a potvrzuje Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského zařízení. Potvrzení si můžete vytisknout zde a nechat potvrdit v sekretariátu ZŠ Norská v úředních hodinách, které jsou uvedeny na webu školy https://www.4zskladno.cz/kontakty/.

ZRUŠENO

Letak skolni web

INFORMACE MAGISTRÁTU MĚSTA KLADNA PRO ŠKOLY

v návaznosti na dnešní rozhodnutí Bezpečností rady státu a aktuální situaci
s koronavirem zasíláme níže doporučení a informace:

* S blížícími se jarními prázdninami důrazně upozorňujeme na potvrzení
ohnisek a rozšíření koronaviru v severní Itálii zejména v regionech:

- Lombardie,

- Benátsko/Veneto,

- Piemont,

- Emilia Romagna.

Česká republika tedy NEdoporučuje cestování do těchto lokalit.

* Pokud se žáci a zákonní zástupci vrátili do ČR z některého z ohnisek
nákazy, musí zatelefonovat svému dětskému nebo praktickému lékaři, který
zhodnotí případné příznaky nemoci a rozhodne o dalších krocích. Doporučujeme
následně zkontaktovat vedení příslušné školy.

* Informace lze telefonicky získat u Krajské hygienické stanice
Středočeského kraje na čísle: 736 521 357.

* Obecně dbejte na zvýšenou osobní hygienu a dodržujte prosím "etiketu
kašle" - dodržujte dostatečnou vzdálenost od jiných osob, zakryjte si ústa a
nos kapesníkem.

* Myjte si ruce mýdlem a teplou vodou minimálně po dobu 20 vteřin.

* V případě podezření na respirační onemocnění dětí a žáků kontaktujte
jejich zákonné zástupce s výzvou k okamžitému řešení zdravotního stavu
nezletilého.

* Vyhýbejte se úzkému kontaktu s lidmi s akutním respiračním
onemocněním.

Celou zprávu neleznete na níže uvedeném odkazu

INFORMACE MAGISTRÁTU MĚSTA KLADNA PRO ŠKOLY

Poděkování

Děkujeme panu Pavlu Čermákovi, který pro naši školu získal jako dar 10 počítačů od společnosti Česká spořitelna, a. s. a společně s dospívajícími počítače překonfiguroval a uvedl v provoz. PC se dali k žákům 3. trojročí, kteří nemusí nyní docházet na hodiny IKT do ZŠ Norská, ale výuka probíhá zde v Montessori Pařížská. Další počítače se daly do 2. trojročí a do školní družiny.

Pozdrav z Janova!

Cesta v pořádku, už jsme v ateliéru. Druhá skupina asi hledá sníh v Hraběticích.

Pozdrav ze Sedloňova

Zdravíme ze zasněženého Sedloňova, lyžovačka je skvělá, jídlo dobré a nálada taky :)

IMG 0531IMG 0528IMG 0530

Posíláme první vlaštovku ze Sedloňova. Máme se dobře, děti si hory a sníh užívají, vtip a dobrá nálada jim s sebou nechybí!

IMG 0522IMG 0523IMG 0524IMG 0525IMG 0526IMG 0527IMG 0528

Sedloňov

Dojeli jsme v pořádku na místo, sněhu je tu dost.  Od zítřka nás můžete sledovat na webkameře Skiareálu Sedloňov http://www.skisedlonov.cz/webcam. Zdravíme do Kladna.

POZVÁNKA

Vážení členové spolku, vážení rodiče, dovolte, abychom vás pozvali na řádnou členskou schůzi spolku dne 23.10. 2019 od 18:30 hodin v prostorách ZŠ Montessori, Pařížská 2249, Kročehlavy, 272 01 Kladno (dále jen „škola“), v prostorách vstupní haly.

Pořad členské schůze spolku:

- zahájení členské schůze spolku a ověření usnášeníschopnosti;

- volba činovníků členské schůze spolku (volba osoby oprávněné předsedat členské schůzi spolku, osoby oprávněné provést zápis z členské schůze spolku a volba osoby oprávněné ověřit zápis z členské schůze spolku);

- schválení programu členské schůze spolku;

- shrnutí dosavadní činnosti spolku a schválení zprávy o činnosti spolku a hospodaření za minulé období spolku a projednání zprávy kontrolní komise,

- schválení rozpočtu spolku na školní rok 2019/2020,

Prosíme všechny členy spolku, aby se členské schůze spolku zúčastnili, případně pokud se nemohou zúčastnit osobně, aby udělili plnou moc některému z členů, který se zúčastnit bude moci.

Před členskou schůzí bude rovněž možné se přihlásit za člena spolku a to v čase od 18 do 18.30

Těšíme se na setkání s Vámi!

Výbor Občanského sdružení Montessori Kladno, z.s. ve složení

Jiří Boleslav, Zdena Čížková, Milan Kotík, Ondřej Kulhánek, Tereza Malá, Eva Vlasáková a Zuzana Sedláková.

Kontaktní informace na jednotlivé členy výboru OSMK, z.s. naleznete na webu www.zsmontessorikladno.cz v sekci “O škole”.

Pozvánka na řádnou členskou schůzi Občanského sdružení Montessori Kladno