Pozdrav z Janova!

Cesta v pořádku, už jsme v ateliéru. Druhá skupina asi hledá sníh v Hraběticích.

Sedlonov 25.1.2020

Plánovaný příjezd do Kladna je ve 12,30.

Pozdrav ze Sedloňova

Zdravíme ze zasněženého Sedloňova, lyžovačka je skvělá, jídlo dobré a nálada taky :)

IMG 0531IMG 0528IMG 0530

Posíláme první vlaštovku ze Sedloňova. Máme se dobře, děti si hory a sníh užívají, vtip a dobrá nálada jim s sebou nechybí!

IMG 0522IMG 0523IMG 0524IMG 0525IMG 0526IMG 0527IMG 0528

Sedloňov

Dojeli jsme v pořádku na místo, sněhu je tu dost.  Od zítřka nás můžete sledovat na webkameře Skiareálu Sedloňov http://www.skisedlonov.cz/webcam. Zdravíme do Kladna.

POZVÁNKA

Vážení členové spolku, vážení rodiče, dovolte, abychom vás pozvali na řádnou členskou schůzi spolku dne 23.10. 2019 od 18:30 hodin v prostorách ZŠ Montessori, Pařížská 2249, Kročehlavy, 272 01 Kladno (dále jen „škola“), v prostorách vstupní haly.

Pořad členské schůze spolku:

- zahájení členské schůze spolku a ověření usnášeníschopnosti;

- volba činovníků členské schůze spolku (volba osoby oprávněné předsedat členské schůzi spolku, osoby oprávněné provést zápis z členské schůze spolku a volba osoby oprávněné ověřit zápis z členské schůze spolku);

- schválení programu členské schůze spolku;

- shrnutí dosavadní činnosti spolku a schválení zprávy o činnosti spolku a hospodaření za minulé období spolku a projednání zprávy kontrolní komise,

- schválení rozpočtu spolku na školní rok 2019/2020,

Prosíme všechny členy spolku, aby se členské schůze spolku zúčastnili, případně pokud se nemohou zúčastnit osobně, aby udělili plnou moc některému z členů, který se zúčastnit bude moci.

Před členskou schůzí bude rovněž možné se přihlásit za člena spolku a to v čase od 18 do 18.30

Těšíme se na setkání s Vámi!

Výbor Občanského sdružení Montessori Kladno, z.s. ve složení

Jiří Boleslav, Zdena Čížková, Milan Kotík, Ondřej Kulhánek, Tereza Malá, Eva Vlasáková a Zuzana Sedláková.

Kontaktní informace na jednotlivé členy výboru OSMK, z.s. naleznete na webu www.zsmontessorikladno.cz v sekci “O škole”.

Pozvánka na řádnou členskou schůzi Občanského sdružení Montessori Kladno

Adaptační pobyt 2019

pondělí 14:00    Platan se hlásí ze slunečného Výsluní....alespoň nám uschnou boty:-). Petra a Markéta

úterý 14:00       V pořádku jsme dorazili na Výsluní. Svítí sluníčko a jíme šunkafleky. třída Báry

středa 16:00     Dojeli jsme hladce do cíle a už si užíváme. Zdravíme. třída Magdy

Claus Dieter Kaul - přednáška pro rodiče

V polovině září navštíví naši školu pan Claus Dieter Kaul, bavorský lektor, který už několikrát navštívil naši školu. Tentokrát má ve škole víkendový kurz Inkluzivní vzdělávání v Montessori školách.

V pátek 20.9. v 18.30 se uskuteční setkání s rodiči. Připomeneme si základní pilíře pedagogiky Montessori, principy a potřeby dětí jednotlivých věkových skupin. Bude se mluvit o práci s principy pedagogiky Montessori v rodině, o zodpovědnosti dětí a pomoci rodičů na jejich cestě za poznáním. Čas zbyde i na zodpovězení Vašich dotazů.

Akci organizuje Erudio, s.r.o., v případě zájmu se přihlašujte na https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeNAgktaxCZ8NzLoZoLQOxR6uFx3BDRofbBMKjuD5zoBZcqrA/viewform, kde je třeba vyplnit přihlašovací formulář. Cena za přednášku, kterou je třeba uhradit převodem na účet, je 200,- Kč/ osobu.

Poděkování

Děkujeme firmě Raiffeisen – Leasing, s.r.o. za darování kancelářského nábytku, který využijeme v našich nových prostorech 3. trojročí.

Sbírka pro Debru

S pomocí dětí, rodičů a zaměstnanců školy se podařilo v rámci sbírky pro společnost Debra, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel, vybrat částku 8 900 Kč. DĚKUJEME!

Hospitační den pro veřejnost

TERMÍM JE PLNĚ OBSAZEN Ve středu 18. 3. 2020 proběhne v ZŠ Montessori Kladno Hospitační den pro veřejnost. Zájemci se mohou od 8,30-10,00 hodin zúčastnit výuky a prohlédnout si naši školu a od 10,00-11,00 hodin bude prostor pro dotazy a další informace. Návštěva je zpoplatněna částkou 500,- Kč/osobu/rodinu a prosíme přijďte bez vašich dětí.

Datum návštěvy rezervujte na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. čísle 312 276 774.  Těšíme se na vás.

V souvislosti se změnou § 9 odst. 3 zákona 258/2000 Sb., dochází ke změně termínů (lhůty platnosti) „Posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě“ z původního 1 roku na 2 roky. Posudky vydané po listopadu v roce 2017, mají tedy nově platnost 2 roky, posudky vydané před tímto termínem platí pouze rok.

Projekt Minimalizace šikany

Vážení rodiče,
naše škola se v rámci zlepšování klimatu školy a v rámci dlouhodobého řešení nežádoucích vlivů ve škole opět přihlásila do projektu Minimalizace šikany.
Tento dvouletý projekt jsme před lety již jednou absolvovali s velkou částí pedagogického sboru.
Vzhledem k tomu, že máme mezi sebou nové kolegy, kteří tímto vzděláváním neprošli a proto, že cítíme potřebu se i nadále vzdělávat v této oblasti, přihlásili jsme se znovu. Ve školním roce 2017 a 2018 absolvujeme workshopy a v roce 2018/2019 bude naší škole poskytnuta supervize naší práce od lektorů projektu v této oblasti.