Školní družina

Úkolem i cílem školní družiny je výchovně-vzdělávací proces, nejen bezpečné hlídání dětí. Děti si potřebují spolu hrát, sportovat, odpočívat, tvořit, získávat nové dovednosti, zpívat, učit se spolupracovat, tmelit kolektiv, řešit problémy a nedorozumění. Je třeba se společně zastavit a povídat si, probrat důležité a zajímavé věci. Nově chceme zavést možnost dále pracovat na rozpracované školní práci, na projektech i práci na pomůckách.

druzina-4
druzina-5

Rozvrh školní družiny

V loňském roce se nám osvědčilo mít každý den v týdnu zaměřený na jednu hlavní náplň. Samozřejmě se činnosti prolínají a není nic striktně dáno. Pouze v úterý odchází celá družina ve 14h ze školy pryč. S výjimkou dětí přihlášených do výtvarného kroužku K.Pahlerové, která si odvádí svou skupinu.

Rozvržení je následující:

• Pondělí  -Výtvarný den - zahajuje se vždy nová tvorba na týden (různé techniky, malování atd.)
  • Úterý -    Den objevování světa - procházka do přírody, na lesní nebo jiné hříště, hry a poznávání přírody
  • Středa -  Kulinářský den - vaření, pečení, stolování, recepty, zdravá strava
  • Čtvrtek - Sportovní a relaxační den
  • Pátek - Rukodělný den - dotváření rozpracovaných výrobků, prohlídka staveb ve stavebnicové místnosti a společný úkliddruzina-1
druzina-2
druzina-3

Vzhledem k Montessori pedagogice dáváme dětem možnost svobodné volby a využíváme okamžitého zájmu a inspirace dětí. Klademe důraz na celkový harmonický rozvoj všech dětí s respektováním jejich individualit. Ale samozřejmě jsou zde pravidla platná pro všechny, které se na začátku společně tvoří a také vstupem do družiny děti stvrzují svým podpisem, že je budou dodržovat.

Místa, kam chodí v úterý ŠD na poznávací výlety

mapa druzina 20151205 1322844412

Mimoškolní aktivity