Slavné osobnosti

Slavné osobnosti, které prošly Montessori vzděláváním:

Montessori výuka podporuje rozvoj samostatného, logického myšlení a rozvíjí představivost, což nám dokazují i známé osobnosti, které absolvovaly Montessori školy. Jsou to uznávané osobnosti ze světa businessu, kultury a inovátoři zejména v oblasti informačních technologií. Zde jsou někteří z nich:

Sergey Brin a Larry Page, zakladatelé Googlu, oba dva připisují značný podíl na svém úspěchu právě vzdělávání metodou Montessori. V interview s Barbarou Walters uvedli, že Montessori jim dalo svobodu jít za svými zájmy a cíli.
Bill Gates, zakladatel společnosti Microsoft.
Richard Branson, zkladatel a CEO, Virgin.
Jimmy Wales, jeden ze zakladatelů Wikipedie, propagátor webů typu wiki a internetový podnikatel.
Will Wright, tvůrce a designér počítačových her „The Sims“.
Katherine Graham, majitelka, šéfredaktorka The Washington Post.
Princové William a Harry, britská královská rodina
Jacqueline Bouvier Kennedy Onassis, byla manželkou 35. prezidenta USA Johna Fitzgeralda Kennedyho, v letech 1961–1963 první dáma USA.
Anna Franková, autorka slavného deníku napsaného během 2. světové války.
Helen Hunt, herečka, je známá především z televizního seriálu Jsem do tebe blázen (Mad About You). Má za sebou přes 60 rolí ve filmech, seriálech i v divadle, za které získala 25 cen. První roli získala v 9 letech ve filmu Průkopnice (Pioneer Woman).
George Clooney, herec.
Sean Combs, známý jako Diddy je americký rapper, tanečník, herec, hudební producent…
Jeff Bezos, je americký podnikatel; zakladatel, prezident a výkonný ředitel (CEO) amerického obchodního portálu Amazon.com.
David Blaine, americký kouzelník, iluzionista a umělec. Je velmi známým díky svému kouzlení na ulici a přímo před lidmi. Působí po celém světě a překonal několik světových rekordů.
T. Berry Brazelton, velmi uznávaný pediatr a neonatolog, proslavil se svými populárně naučnými vystoupeními v televizi i články v novinách.
Peter Drucker, byl americkým teoretikem a filosofem managementu, ekonomem a autorem související literatury. Platí za zakladatele moderního managementu.
Gabriel Garcia Marquez, byl kolumbijský spisovatel a novinář píšící španělsky. Držitel Nobelovy ceny za literaturu.
Julia Child, americká šéfkuchařka a autorka knih o jídle.
Erik Erikson, německý psycholog židovského původu, který je pokládán za stoupence neofreudismu. Jednalo se o německo-amerického psychoanalytika a zástupce psychoanalytické psychologie. Akreditační učitel Montessori.
Alice Waters, majitelka slavných restaurací, propaguje vaření a pěstování organických potravin. Je akreditovanou učitelkou Montessori.
Friedensreich Hundertwasser, rakouský architekt a malíř.

Která další slavná jména jsou známá ve spojení s Marií Montessori?

Alexander Graham Bell, vynálezce a jeho žena Mabel založili v roce 1913 asociaci vzdělání Montessori (the Montessori Education Association). Finančně podporovali Dr. Marii Montessori a pomohli založit první Montessori třídu v Kanadě a jednu z prvních v USA.
Thomas Alva Edison, americký vynálezce. Mezi jeho nejznámější vynálezy patří fonograf a žárovka. Pomáhal zakládat Montessori školu.
Jean Piaget, švýcarský psycholog, řídil Švýcarskou Montessori společnost a prováděl svá zkoumání mezi dětmi v Montessori školách.

Novinky

[et_pb_blog_extras blog_layout=“full_width“ posts_number=“2″ meta_date=“n. j. Y“ show_thumbnail=“off“ excerpt_length=“75″ show_more=“off“ show_author=“off“ show_categories=“off“ show_comments=“off“ content_color=“#ffffff“ _builder_version=“3.25.1″ header_level=“h3″ header_font=“||||||||“ header_text_color=“#ffffff“ body_font=“||||||||“ body_text_color=“#ffffff“ body_font_size=“14px“ meta_font=“||||||||“ meta_text_color=“#ffffff“ background_color=“#444444″ border_width_bottom=“1px“ border_color_bottom=“#444444″ custom_margin=“1px||1px||true“ custom_padding=“5px||20px“][/et_pb_blog_extras]

Rychklý kontakt

Základní škola Montessori Kladno