Školní výdejna

Telefon a záznamník:  312 682 941
Mobil: 731 495 024 (určeno pouze k SMS) - odhlašování obědů

Výdej obědů

skolni-vydejna-3Doba výdeje obědů je stanovena od 12:00 do 14:00 hodin. Vstup do jídelny je povolen pouze strávníkům s pedagogickým doprovodem, a to v době jejich přestávky na oběd dle vyučovacího rozvrhu. Případný rodičovský doprovod čeká v chodbě školy. Po přiložení čipu k výdejnímu snímači, pokud má dítě oběd přihlášený, se kuchařce zobrazí velikost porce dle zařazení do příslušné kategorie. Pokud se na snímači zobrazí 0, oběd není aktivován (tzn. není přihlášen) a strávník v příslušný den oběd nemá.

Jídelníček

• Jídelníček na celý měsíc naleznete na portálu strava.cz. Zde si i můžete přihlašovat a odhlašovat obědy.

Aktuální jídelníček

18.11. – 22.11.2019

PONDĚLÍ:

Polévka kedlubnová
Oběd M1 losos na másle, brambory, přílohová zelenina (A: 04,07)
Oběd M2 špecle s kysaným zelím (A: 01,03)
Doplněk červená řepa, salát zelný s karotkou, černý čaj s cukrem a citr, mléko (7), sirup

ÚTERÝ:

Polévka koprová s houbami (kulajda)
Oběd M1 šoulet s pečeným kachním stehnem - kyselá okurka (A: 01)
Oběd M2 pastýřský vepřový závitek, brambory - kapie (A: 01,03,06,07)
Doplněk okurkový salát s rajčaty, borůvkový jogurt (7), ovocný čaj, džusový nápoj

STŘEDA:

Polévka čočková s pohankou a zeleninou
Oběd M1 telecí paprikáš, těstoviny (A: 01,07)
Oběd M2 zeleninové rizoto se sýrem - rajče (A: 07,09)
Doplněk fazolkové lusky s vejci (3,7), ledový salát s kapií, černý čaj s cukrem a citr.,mléko (7), sirup

ČTVRTEK:

Polévka hovězí vývar s tarhoňou
Oběd M1 pečený králík, brambory, špenát (A: 01,03,07)
Oběd M2 nudle s mákem (A: 01,07)
Doplněk salát celerový s ředkvičkami a zakysanou smetanou (7,9), rajčatový s kukuřicí, ovocný čaj, mléko (7), ovoce

PÁTEK:

Polévka pórková se špaldovým kapáním
Oběd M1 vepřové na kmíně, rýže (A: 01)
Oběd M2 špagety s česnekem a parmezánem (A: 01)
Doplněk mrkvový salát s jablky, salát z červené čočky, černý čaj s cukrem a citr,hroznový nápoj

Změna jídelníčku a alergenů vyhrazena

Alergeny v potravinách

Označování alergenů je legislativně stanoveno na datum od 13.12.2014 v souladu s potravinovým právem. V jídelníčku jsou alergeny označeny číslem. Bližší informace naleznete v přiloženém souboru, ve škole pak na nástěnce u jídelny. Na vyžádání kuchařka při výdeji u okénka může vysvětlit, ve které složce jídla se alergen nachází. Seznam potravinových alergenů, které podléhají legislativnímu označování dle směrnice 1169/11 EU.

1. Obiloviny obsahující lepek - nejedná se o celiakii, výrobky z nich
  2. Korýši a výrobky z nich  - patří mezi potraviny ohrožující život
  3. Vejce a výrobky z nich  - patří mezi potraviny ohrožující život
  4. Ryby a výrobky z nich