O vypouštění naší sondy

Dne 1.10. naši dospívající po dlouhé a náročné přípravě, během které nejen sestavili sondu, ale naučili se přijímat radiový signál, hledat v mapách a v sledovacím programu, zdárně vypustili naši sondu až k okraji vesmíru.

Díky OSMK a některým rodičům, se pak mohli vydat sondu pronásledovat a následně i hledat.

Sonda vylétla do více jak 34 km a pak se hezky poslušně vrátila na Zemi. Dovedla nás ke Golčovu Jeníkovu, kde dospívající sondu našli. Nebylo to však tak jednoduché, neb se rozhodla zůstat na 25m vysokém stromě. Nicméně existují nadšení lidé, v tomto případě pan profesor z Pardubické univerzity, který nám sondu pomohl sundat. Takže jsme mohli naši sondu důkladně prozkoumat. Dospívající k celému projektu vytváří krátký film, který vám určitě také představí.

Za třetí trojročí Markéta Nečasová.