Úvod 5 Školní družina

Školní družina

Úkolem i cílem školní družiny je výchovně-vzdělávací proces, nejen bezpečné hlídání dětí. Děti si potřebují spolu hrát, sportovat, odpočívat, tvořit, získávat nové dovednosti, zpívat, učit se spolupracovat, tmelit kolektiv, řešit problémy a nedorozumění. Je třeba se společně zastavit a povídat si, probrat důležité a zajímavé věci. Nově chceme zavést možnost dále pracovat na rozpracované školní práci, na projektech i práci na pomůckách.

Rozvrh školní družiny

V loňském roce se nám osvědčilo mít každý den v týdnu zaměřený na jednu hlavní náplň. Samozřejmě se činnosti prolínají a není nic striktně dáno. Pouze v úterý odchází celá družina ve 14h ze školy pryč. S výjimkou dětí přihlášených do výtvarného kroužku K.Pahlerové, která si odvádí svou skupinu.

Rozvržení je následující:

Pondělí – Výtvarný den – zahajuje se vždy nová tvorba na týden (různé techniky, malování atd.)
Úterý – Den objevování světa – procházka do přírody, na lesní nebo jiné hříště, hry a poznávání přírody
Středa – Kulinářský den – vaření, pečení, stolování, recepty, zdravá strava
Čtvrtek – Sportovní a relaxační den
Pátek – Rukodělný den – dotváření rozpracovaných výrobků, prohlídka staveb ve stavebnicové místnosti a společný úklid

Naše školní družina

Vzhledem k Montessori pedagogice dáváme dětem možnost svobodné volby a využíváme okamžitého zájmu a inspirace dětí. Klademe důraz na celkový harmonický rozvoj všech dětí s respektováním jejich individualit. Ale samozřejmě jsou zde pravidla platná pro všechny, které se na začátku společně tvoří a také vstupem do družiny děti stvrzují svým podpisem, že je budou dodržovat.

Místa, kam chodí v úterý ŠD na poznávací výlety

V letošním školním roce 2020 – 2021 probíhají v naší škole tyto kroužky:

den čas kroužek lektorka / lektor
Pondělí: 14:00-16:00 kroužek keramiky Jana Hromasová
14:00-15:30 Lego laboratoř Pavel Čermák
16:00-17:00 šachový kroužek Petr Gutman
Úterý: 13:15-14:45 kroužek angličtiny pokročilí (1.-2. třída) Eva Chaloupková
14:00-16:00 kroužek Vv pro mladší děti Karolína Pahlerová
16:00-18:00 kroužek Vv pro starší děti Karolína Pahlerová
 Středa: 14:00-15:30 florbalový kroužek Ladislav Šulc
Čtvrtek: 14:00-14:45 kroužek angličtiny začátečníci (1.-2. třída) Eva Chaloupková
Pátek: 13:15-14:00 kroužek zpěvu začátečníci Lucie Zejfartová