Závěrečný výlet do BARCELONY – 9M 4.-8.6.2018

Barcelona – úterý 5. 6.

Dnešní den pro nás začal chvilku po osmé hodině snídaní buď z domova, nebo z krámku v kempu. V devět hodin jsme se sešli venku a každý jsme dali Andree s Hankou své číslo na mobil, kdybychom se v centru města, kam jsme dnes měli v plánu jít, ztratili a za pět minut jsme se už proplétali z pozemku kempu kolem ostatních, zářivě barevných domečků. Tentokrát jsme to nevzali po silnici, ale zadním vchodem, z kterého jsme po chodníku došli na autobusovou zastávku směr Gotická čtvrť.

V tuto chvíli přišel čas na to, abychom s Johanou a Emmou ostatní provedli po památkách, kterých je v Gotické čtvrti opravdu požehnaně. Po začátečních komplikacích typu „jak má být natočená ta mapa“ jsme prošli a řekli všechno, co jsme chtěli a potřebovali. Viděli jsme pár gotických chrámů, barcelonskou hlavní třídu, dům od Gaudího a dokonce i trh, kde bylo snad úplně všechno, na co si člověk vzpomenul, kromě běžného pečiva.

Poté, co jsme vyčerpali námi připravené věci, převzaly vedení Hanka s Andreou a ještě jsme se šli podívat do parku a najít fontánu, na kterou se chceme jít podívat někdy jindy a večer, aby bylo vidět osvětlení.

Zpátky do kempu jsme dorazili okolo šesté hodiny. Někteří jsme si dali večeři a šli jsme se vykoupat do moře.

Zita

Barcelona – den třetí, středa 6. června 2018

Dnes jsme klasicky vstali v 8:00 ráno. Oblíkli jsme se a někteří experti si šli dokonce i zaběhat. Poté jsem si udělal křupíky s mlékem a k tomu si dal džus. Nakonec jsme si vyčistili zoubky a šli na autobus. Autobus jsme krásně stihli a já s Vojtou a Albertem, jsme vystoupili v centru Barcelony.

Tam jsme přesedli na metro a dojeli až ke Camp Nou. Tam jsme místo 25 euro zaplatili 27, 5. Pak jsme konečně vyrazili na prohlídku stadionu. Viděli jsme muzeum fotbalové Barcelony, jejich všechny významné a nevýznamné trofeje a nakonec i jejich 90 000 obrovský stadion. Prošli jsme všechny prostory stadionu, dokonce i komentátorské stanoviště. Poté jsme vyšli ze stadionu přímo do deště. Henry mi půjčil deštník a já mu ho v podstatě ihned zničil. Potom jsme v klidu došli až k akváriu. Zatím co jsme si velice užívali fotbalový stadion tak se malá skupinka dobrodruhů vydala do námořního muzea, které se rozkládalo hned vedle impozantního památníku Kryštofa Kolumba. Muzeum se nacházelo ve starých loděnicích někdy ze 13. století, které katalánci postavili, aby si podmanili moře. Stavěli zde také na tu dobu obrovské galéry a jednu z nich jsme si mohli v muzeu prohlédnout alespoň skrze repliku, která se v muzeu nacházela a byla ve stejné velikosti jako originál který kdysi vyplul na moře právě z těchto loděnic. Nebylo by to ale správné muzeum kdyby to bylo všechno na co se dalo dívat, takže v muzeu se nacházelo pár interaktivních exponátů a nespočet lodí jak malých, tak těch velkých a to téměř na dosah ruky. Potom co vylezli z muzea tak směřovali přes přístaviště rovnou k akváriu kde se potkali se zbytkem skupiny a společně jsme zamířili do akvária, kde se nacházeli kromě jiné havěti také žraloci a jiné podivné ryby. Přes jedno starověké tržiště jsme došli k autobusové zastávce odkud jsme vyrazili na hodinovou cestu zpět do kempu.

Ivan a Vojta L.

Barcelona – den čtvrtý, čtvrtek 7.6.

Zdravíme z Barcelony. Na dnešek jsme měli naplánovanou asi největší atrakci Barcelony a to mohutnou stavbu Sagrada familia. Sagrada familia se stále staví a to už více než 100 let. Je to další stavba, za kterou stojí jméno Antonio Gaudí, jméno jednoho z nejlepších architektů španělské historie. Dostavení Sagrady je naplánováno na rok 2026, což má být symbolických 100 let od Gaudího smrti.

Ovšem, abychom sehnali lístky, tak jsme si museli hodně přivstat a do města jsme vyrazili brzo. Před devátou jsme dostali informaci, že jako skupina můžeme přijít až v 16:30, a tak jsme vymýšleli program. Jako první jsme si do kavárny došli na španělskou sladkou specialitu – Churos. Po občerstvení jsme se přesunuli do Parku Guell(další návrh od architekta Gaudího). Vystoupali jsme až na vrchol a s krásným výhledem na město jsme začali vymýšlet program na zbytek dne. Rozdělili jsme se na skupiny, jedna šla na další Gaudího stavbu Casa Batló a druhá skupina si šla koupit oběd a odpočinout si po náročném dopoledni na pláž. Ve čtyři jsme se všichni sešli před Sagradou a šli jsme na vnitřní prohlídku. Kostel byl velkolepý a pro mě asi nejhezčí, co jsme v Barceloně viděli. Po prohlídce kostela i muzea jsme metrem přejeli na náměstí Placa Espanya, kde jsme v obchodním centru nakoupili jídlo na zítřejší grilování a snídani. Pak jsme se přesunuli k hradu Montjuic, kde byla fontána La Fuente mágica de Montjuic. Bylo tam lidmi přeplněno, a proto jsme si to neužili tak, jako kdybychom tam byli sami. Po fontáně jsme sedli na poslední autobus do kempu a přepravili se na místo odpočinku. Před poslední nocí v Barceloně jsme všichni společně šli na noční koupel v moři, pak už následovala jen sprcha od písku a většina lidí po 18 nachozených kilometrech lehlo únavou do postele.

Za 9M Vojta N