Ze života školy

Šachy v Neratovicích 13. 12. 2018

Ve čtvrtek 13. 12. proběhlo v Neratovicích krajské kolo šachového turnaje ZŠ a SŠ, na které se probojoval tým mladších žáků ve složení Vašek Š., Vojta K., Vítek Č. a Jonáš H. Doprovázel a kaučoval je i obětavý trenér p. Gutman. I v takto vysoké soutěži (připomínáme, že kluci o 14 dní dřív vyhráli oblastní kolo) dosáhli naši borci na skvělé 5. místo z dvanácti družstev. Zaslouží ocenění.

20181213 145758

4.12.2018 Exkurze – Střední škola designu a řemesel v Kladně

Deset zájemců z řad 8M a 9M vyrazilo začátkem prosince na exkurzi do výuky do nedaleké střední odborné školy. Prošly jsme truhlářské dílny, kde jsme viděli v akci kluky, kteří se učí na truhláře v maturitním oboru , pak jsme přešli do šicích dílen a do výtvarného ateliéru, kde jsme potkali naši absolventku Káju. Navštívili jsme i teoretickou výuku – dějiny umění a technologie potravin.

foto 1

28.11.2018 Setkání s absolventy.

Už dva ročníky opustily naši školu. Vpodvečer 28. listopadu to v třetím trojročí ožilo. Objímání, zdravení, klábosení u občerstvení, které připravili současní osmáci a deváťáci, by asi nemělo konce. Přerušili ho ale učitelé, kteří rozdělili přítomné absolventy podle typů škol a v jednotlivých místnostech se pak debatovalo o tom, jak to kde chodí. Příští rok se počet absolventů zase rozroste – o 23 kousků. Přejeme jim dobrou volbu a hodně štěstí u přijímaček.

Výtvarné workshopy s Karolínou Pahlerovou – říjen a listopad

Dospívající ze 3. trojročí mají pravidelně možnost výtvarně „promluvit“ pod vedením designérky Karolíny Pahlerové. 1. setkání bylo na téma pravěk, kterému jsme se v té době věnovali, poslední listopadové bylo o kontinentech. Po každém workshopu skupinka dospívajících uspořádá malou výstavu, na niž je možné přijít se do 3. trojročí podívat.

foto16foto17

Návštěva SOŠ a SOU Dubí

V pondělí 26.11.2018 zájemci ze 3. trojročí vyrazili na návštěvu SOŠ a SOU Dubí v Kladně. Přivítala nás paní zástupkyně, která nám stručně představila maturitní a učební obory, které škola nabízí. Šli jsme se podívat do dvou vyučovacích hodin na anglický a český jazyk. Následovala podrobná prohlídka dílen, kde se učí instalatéři, automechanici, mechanici elektrotechnici, autoelektrikáři, karosáři, strojní mechanici, hasiči, elektrikáři - silnoproud, slaboproud. Exkurze byla podnětná a prakticky zaměřená.