Ze života školy

Montevečer pro rodiče ve třetím trojročí 27.2. 2019

Byl to vlastně večer naruby, rodiče přicházeli do školy, plánovali si svoji samostatnou práci, navštěvovaly dílny a prezentace. Dospívající jim byli dobrými průvodci, takže vše skvěle klapalo a závěrečný úklid zvládli rodiče bezvadně.

montevečer montevečer1

11. – 15.2. ŠUMAVA – výjezd třetího trojročí

Letos jsme se rozhodli vyrazit úplně na druhou stranu Čech než jsme zvyklí. Kromě parádních sněhových podmínek a běžkování jsme si užili inspirativní workshop pantomimy a divadla masek s Milošem Samkem. Kromě umělecké a sportovní náplně jsme zvládli důkladně prozkoumat zeměpis, dějepis Šumavy, fyziku sněhu a běžkování a také si vařili skvělá jídla.

sumava  sumava1

Exkurze do Kartografie Praha

Ve čtvrtek 10.1.2019 jsme v rámci projektu mapy vyrazili na exkurzi do společnosti Kartografie PRAHA, a.s. do Ostrovní ulice v Praze. Prohlédli jsme si prostory firmy a měli možnost nahlédnout pod pokličku procesu tvorby map, plánů a atlasů. Před našimi zraky vzniklo na mapě někde poblíž Jeseníků úplně nové město Nové Bradavice, které pan kartograf svižně propojil se světem silnicí i železnicí. Sledovali jsme, jak se k již hotovým mapám přidává legenda, vysvětlivky a další popisky. Zkoušeli jsme plnit úkoly týkající se map a testovali na nás připravovaný pracovní sešit ke školnímu atlasu. Na konci velmi zajímavé návštěvy jsme všichni obdrželi taštičku s mapami.

17.1.2019  - beseda o Japonsku

Ve čtvrtek 17. 1. 2019 do naší školy přijela na besedu o Japonsku návštěva z japonského velvyslanectví. Paní Irena Hosoda Višňovská a paní Katsura Kitaba vyprávěly o životě v Japonsku s důrazem na japonské školství. Besedy se zúčastnili žáci od 1. do 9. třídy. Téma je zaujalo, neboť kladli mnoho nejrůznějších dotazů. Dozvěděli jsme se mimo jiné, že v japonských školách mají propracovaný systém služeb, takže si děti samy uklízejí a samy si nandavají oběd. V každé škole je bazén a často je ve školní zahradě malá zoo se zvířátky, o která se děti starají.

Šachy v Neratovicích 13. 12. 2018

Ve čtvrtek 13. 12. proběhlo v Neratovicích krajské kolo šachového turnaje ZŠ a SŠ, na které se probojoval tým mladších žáků ve složení Vašek Š., Vojta K., Vítek Č. a Jonáš H. Doprovázel a kaučoval je i obětavý trenér p. Gutman. I v takto vysoké soutěži (připomínáme, že kluci o 14 dní dřív vyhráli oblastní kolo) dosáhli naši borci na skvělé 5. místo z dvanácti družstev. Zaslouží ocenění.

20181213 145758