Zažij svůj domov

Naše škola se podílí na pilotáži vzdělávacího programu Zažij svůj domov v rámci operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Projekt je zaměřen na zážitkové aktivity v lese a ve městě, seznámení s okolím školy, komunitou a přírodním prostředím, řešení krizových situací, získání navigačních a orientačních schopností. Cílem projektu je propojit aktivní pohyb a hry s vzdělávacími tématy ve více oblastech, netýká se tedy jen map a orientace, ale třeba i přírodních podmínek, chování živočichů, přípravy a pobytu v přírodě, ale také se zaměřuje na čtenářskou, mediální a digitální gramotnost.

Během podzimu tyto aktivity, pomůcky, pracovní listy a úkoly ověřovala třída Borovice, během jara pak třída Buk. Technicky náročnější akce jsme testovali v celém druhém trojročí. Žáci kromě mnoha pomůcek a aktivit ve třídách zkoušeli na hřišti a v tělocvičně orientaci podle plánku v šachovnici nebo v bludišti, kdy absolvovali trasu s použitím elektronického čipu na jednotlivých kontrolách. Čeká nás zkušební závod v orientačním běhu v okolí školy.

Dospívající ve třetím trojročí budou testovat program pro 8. - 9. třídu v průběhu května a června. Více ve fotogalerii zde.