Čtení prvnímu trojročí

Dne 7. května jsme u nás ve škole uskutečnili "Čtení prvnímu trojročí". Žáci druhého trojročí si přinesli svou oblíbenou pohádkovou knihu a v 2-4 členných skupinkách předčítali ve čtyřech dvacetiminutových blocích svým mladším spolužákům z prvního trojročí. Čtení probíhalo na různých místech po celém patře školy, na chodbách, ve třídách, v knihovně, mladší si vždy našli "hnízdo", ve kterém pak poslouchali přednes svých starších spolužáků. Starší byli dobře připraveni, vytvořili si poutavé plakáty, někteří pilně trénovali přednes doma, četli po příbězích, či se při čtení střídali v menších úsecích. Někteří měli připravené i pracovní listy, doprovodné kreslení či otázky k příběhu, o kterém si pak s posluchači vyprávěli. Bylo také skvělé, že starší žáci nečetli jen mladším, ale vlastně také sami sobě navzájem. Že se u toho dobře bavili, je patrné z přiložených fotek. Už teď se těšíme na další akci v podobném duchu.

Více fotek najdete zde.