Jak jsme vyráběli mantu obrovskou

 

6. - 10. ledna třetího trojročí vyrazilo na naše oblíbené místo v Jizerských horách do Janova nad Nisou. Jelo 13 osmáků a pět deváťáků. Janov máme rádi, protože si v chalupě můžeme sami vařit a je celá naše a zároveň pár kroků od ní má ateliér arménský sochař Stephan Shamilyan, se kterým máme výbornou spolupráci už mnoho let. Tentokrát jsme u něj v ateliéru společnými silami vyrobily mantu obrovskou, která vás bude vítat ve vstupní hale do třetího trojročí. I běžky jsme vyzkoušeli, měli jsme obrovské štěstí na sníh, protože jsme tam byli v době mezi dvěma oblevami. Podařilo se nám obnovit "družbu" s Montessori školou v Jablonci nad Nisou, kde skupinka lidí strávila jeden odpočinkový den. A tento výjimečný výjezd je dokonce zdokumentován ve zprávičkách na Déčku - podívejte se.

Video