TA-HU

„V pátek 27. 4. 2018 proběhl v naší škole TA-HU den – TAnečně-HUdební den. Děti se zapsaly do čtyř dílen a během dopoledne tančily v nejrůznějších rytmech.
Ze standardních tanců si vyzkoušely waltz, valčík a polku. Mnozí tanečníci zvládli v páru i otočky. Děti se učily dva tradiční skotské tance, tanec Chapelloise se tančil v párech i s výměnou partnera. Tanec Snowball pak tančily vždy čtyři páry, jejichž taneční kreace se postupně nabalovaly na sebe.

V dílně “Taneční hity 20.století” se tančil charleston, swing, rocknroll a končilo se elektronickou taneční hudbou a písněmi na přání.

Dílna “Rusalka” byla poslechová, děti se dozvěděly něco o vzniku opery. Shlédly příběh lásky vodní víly k princi-člověku proložený poslechem nejznámějších árií.

Jednou z dílen byla sportovní gymnastika. Děti cvičily na nářadí, na koberci, skákaly z trampolíny i přes bednu. Ukázalo se, že máme ve škole hodně šikovných kluků a holek a že nás příští rok na gymnastické závody může jít mnohem víc.

Při pohybových písních si mladší žáci zapěli písně z různých koutů světa a přitom i leckdy potrápili pohybovou koordinaci. Při příběhů písní se zase starší žáci zaposlouchali do tónů vybraných rockových “pecek” a dozvěděli se o nich i zajímavé pozadí.

Tanečníci a tanečnice byli zaujati možností vyjádřit se beze slov pomocí pantomimy a výrazového tance. Po krátké teoretické promluvě a rozhýbání mimických a dalších svalů, si každý tanečník vypěstoval originální rostlinu. Následovalo videoseznámení s postavou pierota, zástupce klasické pantomimy, a pohled na mistra mima současné doby. Zkusili jsme použít mimovy pohyby a po krátkém pohledu na světové mistry výrazového tance jsme si prožili a pohybem ztvárnili pocity bytosti, která objevuje naši krásnou planetu. To vše ve spojení s hudbou.